SMAJ78A-E3/61
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMAJ78A-E3/61
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V