SMF48A-M3-08
Part Number:
SMF48A-M3-08
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMF
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
161pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.6A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V