SMA6F28A-M3/H
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMA6F28A-M3/H
Category:
TVS Diodes
Description:
600W,28V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
Manufacturer :
Category :
TVS Diodes
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-221AC, SMA Flat Leads
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-221AC (SlimSMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V