SMA6F43A-M3/H
Part Number:
SMA6F43A-M3/H
Description:
600W,43V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V