SMF36A-HE3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMF36A-HE3-18
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMF
Manufacturer :
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
178pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AB
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V