SMF45A-M3-18
Part Number:
SMF45A-M3-18
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMF
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
162pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.8A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V