SMF51A-M3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
SMF51A-M3-18
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMF
Manufacturer :
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
151pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AB
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V