VCAN24A2-HT5-G3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
VCAN24A2-HT5-G3-08
Category:
TVS Diodes
Description:
ESD SUPPRESSORS / TVS DIODES BIS
Manufacturer :
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
7.8pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount, Wettable Flank
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
3-XDFN Exposed Pad
Power - Peak Pulse :
100W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN1110-3A
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
26.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)