SMBJE440A
Part Number:
SMBJE440A
Description:
TVS DIODE 440VWM 713VC SMB
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
800mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
713V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
440V