SMBJE13AH
Part Number:
SMBJE13AH
Description:
TVS DIODE 13VWM UNI
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
27.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V