SMFE24ALH
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
SMFE24ALH
Description:
TVS DIODE 24VWM 42VC UNI
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V