SMBJE54AH
Part Number:
SMBJE54AH
Description:
TVS DIODE 54VWM UNI
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V