SMBJE33CA
Part Number:
SMBJE33CA
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V