SMBJE75CAH
Part Number:
SMBJE75CAH
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC BI
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V