SMAJE70AH
Part Number:
SMAJE70AH
Description:
TVS DIODE 70VWM UNI
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V