SMBJE16CA
Part Number:
SMBJE16CA
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
23.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V