SMAJE28CA
Part Number:
SMAJE28CA
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V