SMAJE36CA
Part Number:
SMAJE36CA
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V