SMFE13AH
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
SMFE13AH
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC UNI
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V