SMAJE12A
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
SMAJE12A
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Category :
TVS Diodes
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V