SMAJE30AH
Part Number:
SMAJE30AH
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC UNI
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V