STS321240U401
Part Number:
STS321240U401
Description:
TVS DIODE 24VWM 45VC SOD323
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
40pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
350W
Supplier Device Package :
SOD-323
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
26.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)