SMDJE85CA
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
SMDJE85CA
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V