SMDJE70CA
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
SMDJE70CA
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
26.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V