SMCJ6.5A-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMCJ6.5A-13-F
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
133.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V