15BJ36CAH
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
15BJ36CAH
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 36VWM BI
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive, Telecom
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.8A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-221AA, SMB Flat Leads
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMBF
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V