STN254033UL33
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
STN254033UL33
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 11VC DFN2510L
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Category :
TVS Diodes
Applications :
DVI, HDMI, USB
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
0.33pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
10-UFDFN
Power - Peak Pulse :
30W
Power Line Protection :
Yes
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN2510-10L
Type :
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels :
4
Voltage - Breakdown (Min) :
3.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)