SMFE26ALH
Manufacturer:
Eaton-Electronics Division
Part Number:
SMFE26ALH
Description:
TVS DIODE 26VWM 47VC UNI
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V