STS321150B100
Part Number:
STS321150B100
Description:
TVS DIODE 15VWM 40VC SOD323
Applications :
USB
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
1pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
350W
Supplier Device Package :
SOD-323
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
40V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)