SMAJ20AQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMAJ20AQ-13-F
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
SMA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V