SMAJ28AQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMAJ28AQ-13-F
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V