TVS3V3L4UE6327HTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
TVS3V3L4UE6327HTSA1
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 7.7VC SC74-6
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
TVS Diodes
Applications :
Ethernet
Bidirectional Channels :
2
Capacitance @ Frequency :
2pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-74, SOT-457
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PG-SC74-6
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
4
Voltage - Breakdown (Min) :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
7.7V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)