VE13M00131KEF
Part Number:
VE13M00131KEF
Description:
VARISTOR 205V 2.5KA DISC 13MM
Capacitance @ Frequency :
450 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 13mm
Varistor Voltage (Max) :
226 V
Varistor Voltage (Min) :
184 V
Varistor Voltage (Typ) :
205 V