VE09P00421K--
Part Number:
VE09P00421K--
Description:
VARISTOR 680V 1.75KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
80 pF @ 1 kHz
Energy :
52J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V