VE09P00321K--
Part Number:
VE09P00321K--
Description:
VARISTOR 510V 1.75KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Energy :
45J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V