VE09M02750KDD
Part Number:
VE09M02750KDD
Description:
VARISTOR 430V 1.2KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
120 pF @ 1 kHz
Energy :
7.4J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V