VE09M00950KDB
Part Number:
VE09M00950KDB
Description:
VARISTOR 150V 1.2KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
310 pF @ 1 kHz
Energy :
3J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V