VE09M00301KDD
Part Number:
VE09M00301KDD
Description:
VARISTOR 470V 1.2KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
7.5J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V