VE09M00300K--
Part Number:
VE09M00300K--
Description:
VARISTOR 47V 250A DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
1050 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
1J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V