VE09M00250KDR
Part Number:
VE09M00250KDR
Description:
VARISTOR 39V 250A DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
1250 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
1J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V