VE09M00170K--
Part Number:
VE09M00170K--
Description:
VARISTOR 27V 250A DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
1900 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
0.7J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V