VE09M00151KDR
Part Number:
VE09M00151KDR
Description:
VARISTOR 240V 1.2KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
220 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
4.1J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V