VE09M00140K--
Part Number:
VE09M00140K--
Description:
VARISTOR 22V 250A DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
1900 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
0.6J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V