VE07P01750KDD
Part Number:
VE07P01750KDD
Description:
VARISTOR 270V 800A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
70 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
11J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V