VE07M02750KDR
Part Number:
VE07M02750KDR
Description:
VARISTOR 430V 400A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
45 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
3J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V