VE07M00750K--
Part Number:
VE07M00750K--
Description:
VARISTOR 120V 400A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
150 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
0.8J
Features :
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V