VE07M00600K--
Part Number:
VE07M00600K--
Description:
VARISTOR 100V 400A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
165 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
0.7J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
80 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V