VE07M00300K--
Part Number:
VE07M00300K--
Description:
VARISTOR 47V 100A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
580 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.4J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V