VE07M00250KDR
Part Number:
VE07M00250KDR
Description:
VARISTOR 39V 100A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
660 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.4J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V