SDVL4532SD560PTHS601
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
SDVL4532SD560PTHS601
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 68V 400A 1812
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
600 A
Energy :
1.1J
Features :
Maximum AC Volts :
40 V
Maximum DC Volts :
56 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
75 V
Varistor Voltage (Min) :
61 V
Varistor Voltage (Typ) :
68 V